• Slajd1
  • Slajd 2
  • Slajd 3
  • Slajd 4
  • Slajd 5
  • Slajd 6

Strażacy dla dzieci

Godzina 9:30. Sala OSP w Łęce Opatowskiej. 18 maja 2012r. obył się pokaz strażacki połączony z głośnym czytaniem. Lektorami byli Nasi strażacy jak i Pani Renata Woźnica. Książkę, którą przeczytali nosiła tytuł:” Jak Wojtek został strażakiem” Czesława Janczarskiego. Podziękowania również pragniemy złożyć Pani Renacie Woźnicy jak i Pani Katarzynie Sobani Okoń, za pomoc w organizacji spotkania, na które zostały zaproszone przedszkolaki z naszej miejscowości, jak i zerówka wraz z pierwszą klasą ze szkoły podstawowej. Kolejnym etapem imprezy była prezentacja slajdów i sprzętu, który jest potrzebny strażakom. Uczniowie skoncentrowani są na pokazie. Następuje moment prezentacji. Strażacy pokazali  uczniom sprzęt gaśniczy i torbę do ratownictwa medycznego PSP R1 wrasz deską ortopedyczną  jaki i szynami kramera, i wiele, wiele innych sprzętów do ratowania. Strażacy  pytali, do czego służą pokazywane przez nich przedmioty. Z zainteresowaniem słuchali o pracy strażaka; o ryzyku, z jakim stykają się niemalże każdego dnia..Kto chciał mógł dotknąć, założyć. Uczniowie, zwłaszcza ci ze szkoły podstawowej chętnie korzystali z nadarzającej się sposobności. Wszystkie dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki. Poza aparatami powietrznymi typu Auer. Dzieci zapoznano m.in. z czujnikami bezruchu, a także specjalistyczną odzieżą ochronną.

    W połowie spotkania był poczęstunek dla organizatorów oraz wszystkich dzieci w postaci pysznego ciasta. Po przerwie czekała na dzieci kolejna niespodzianka. Mianowicie, każde dziecko miało okazję wejść do samochodu strażackiego zobaczyć go od środka. Gdy zakończono" prowadzanie" po samochodzie przystąpiono do pokazu, który wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Strażacy zademonstrowali także sprzęt gaśniczy.

Półtoragodzinny pokaz dobiegał końca. Jeszcze tylko strażacy przeprowadzili małą akcję gaśniczą. Podano jeden strumień wody. Dzieciaki zapewne miały dużo zabawy i radości uczestnicząc w tym przedsięwzięciu,  jednocześnie przez taką ciekawą formę przekazu zapamiętały i nauczyły się znacznie więcej niż po wysłuchaniu "suchych" podręcznikowych faktów. Warto również dodać i podziękować dziecią za kwiaty, które otrzymaliśmy w ramach podziękowania za przeprowadzony pokaz.

Po zakończeniu pokazu dla dzieci z przedszkola, zerówki i pierwszaków. Udaliśmy się wozem bojowym do Szkoły Podstawowej w Łęce Opatowskiej, gdzie zaprezentowaliśmy samochód którym udajemy się do wszystkich akcji ratowniczych. Przedstawiliśmy sprzęt do ratownictwa technicznego rozpierająco - tnący typu LUKAS gdzie rozcięliśmy drzwi samochodowe. Następnie przedstawiliśmy sprzęt do ratownictwa medycznego, torbę medyczną jak i deskę ortopedyczną, na której zabezpieczyliśmy poszkodowanego. Następnie, zaprezentowaliśmy sprzęt gaśniczy jakim dysponujemy i podaliśmy prąd wody z górnego działka wodno pianowego. Na koniec strażacy odpowiadali na pytania zadawane przez dzieci .po zakończeniu pokazu zameldowaliśmy się w remizie

LISTA STRAŻAKÓW JAK I PAŃ BIORĄCYCH UDZIAŁ  W POKAZIE DLA DZIECI

Nazwisko i Imię

Osada Sławomir

Rogalewski Krzysztof

Sroka Szymon

Kucharski Dominik

Kucharski Marek

Mega Marek

Woźnica Renata

Sobania Okoń Katarzyna

LISTA STRAŻAKÓW BIORACYCH UDZIAŁ  W POKAZIE DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Nazwisko i Imię

Osada Sławomir

Rogalewski Krzysztof

Sroka Szymon

Kucharski Dominik

Jesteś tutaj: Home Aktualności 2012 Strażacy dla dzieci