Pokaz Strażacki Piaski

Strażacki pokaz w Piaskach. Już na dobre w strażacki kalendarz wpisują się pokazy strażackie jakie organizują nasi strażacy, coraz częściej zostajemy zapraszani do szkół w naszej gminie w celu przeprowadzenia pokazów strażackich począwszy od wyposażenia wozu bojowego po ratownictwo techniczne drogowe, gaśnicze - a skończywszy na oddzielnych pokazach Medycznych. Gdzie dzieci mają okazję do zajęć praktycznych na fantomach które także organizują nasi strażacy. Zawsze jesteśmy otwarci na wszystkie prośby i staramy się dobrać odpowiedni program pokazów dla dzieci przedszkolnych jak i dzieci ze szkół podstawowych. W środę 27 czerwca tego roku na zaproszenie dzieci przedszkolnych z Piasek Odwiedziliśmy ich placówkę Dzieci dowiedziały się, kim tak naprawdę jest strażak. Jaka jest jego rola w niesieniu pomocy potrzebującym. Zapoznały się ze sprzętem, jaki znajduje się w naszym wozie bojowym, zobaczyły pracę sprzętu hydraulicznego do ratownictwa technicznego. Przedstawiliśmy krótką scenkę z ratownictwa medycznego przypinając jednego z poszkodowanego do deski ortopedycznej. Następnie każdy dzieciak mógł się przejechać wozem bojowym. Na koniec dzieciaki zadawały mnóstwo pytań i każdy obiecywał że kiedyś na pewno zostanie Strażakiem.

LISTA RATOWNIKÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ POKAZIE STRAŻACKIM

Sroka Szymon