Cwiczenia na dużym obiekcie

We wtorek około godziny 10:25 dnia 17.04.2012 Zwyczajny poranek zagłuszył dźwięk syreny alarmowej w naszej jednostce. Błyskawicznie zameldowali się nasi strażacy, po czym dyspozytor z PSP Kępno skierował nas Alarmowo do miejscowości Piaski, do dużego zakładu meblowego Stollech. Gdzie doszło do pożaru Kotłowni. Nasza jednostka zameldowała się na miejscu zdarzenia jako pierwsza Zrobiliśmy rozpoznanie, i przystąpiliśmy do działań. Ogień rozprzestrzeniał się w kotłowni i obejmował odpady drzewa, czemu towarzyszyło zadymienie. Do tego w kotłowni znajdował się poszkodowany. Z pomocą na miejsce zdarzenia meldowały się kolejne zastępy strażaków. Podaliśmy 6 strumieni wody, oraz jeden z Podnosnika hydraulicznego . Cała akcja ratownicza odbywała się w aparatach powietrznych które chronily drogi oodechowe strażaków. Ewakuowaliśmy poszkodowanego z miejsca zagrożenia, po czym udzieliliśmy mu pomocy medycznej. Trzeba przyznać, że ryzyko rozprzestrzeniania się pożaru na kolejne strefy zakładu było ogromne. Akcja została przeprowadzona błyskawicznie i sprawnie dzięki kilkunastu zastępów strażaków z naszej gminy i nie tylko, ogień udało się szybko opanować. Na całe szczęcie były to tylko ćwiczenia.Pożar kotłowni jak i znajdujący się w niej poszkodowany były tylko symulacją. Podziękowania pragniemy złożyć właścicielowi firmy Stollech za udostępnienie tak dużego obiektu, na którym mogliśmy przećwiczyć akcje ratunkową i wyjść bogatsi kolejne doświadczenie. Oby takich ćwiczeń było jak najwięcej - a prawdziwych zdarzeń jak najmniej. W akcji gaśniczej brały udział takie jednostki jak PSP Kępno, OSP Łęka Opatowska, OSP Słupia, OSP Opatów, OSP Baranów, OSP Trzcinica, OSP Piaski, OSP Trzebień, i OSP Biadaszki  W całej Akcji wzięło udział około 60strażaków.

Funkcja

Kucharski Bartłomiej