Aktualności 2013

obfite opady śniegu

Bardzo obfite opady śniegu w naszym rejonie, które wystąpiły w nocy z poniedziałku na wtorek tj. 11-12 marca bieżącego roku. Spowodowały wiele utrudnień oraz zagrożeń w życiu codziennym społeczności. Nasi strażacy zostali wezwani do szkoły podstawowej w naszej miejscowości gdzie zalegały ogromne masy śniegu na dachu które zagrzały jego przeciążeniu, a w efekcie zawaleniu. Śnieg zalegał także przy krawędziach dachu pod którym przechodzili sami uczniowie, co bezpośrednio zagrażało ich bezpieczeństwu. Działania nasze polegały na usunięciu zaległych mas przy pomocy odśnieżarek ręcznych. Ze względu na duży kąt nachylenia dachu nasi strażacy pracowali w pełnym zabezpieczeniu (szelki bezpieczeństwa i asekuracja )

Funkcja

Kucharski Bartłomiej