Aktualności 2013

3 Maja Dzień Strażaka

W tym dniu w Łęce Opatowskiej Odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Strażaka. O godzinie 11:15 ks prob. Roman Nawrocki odprawił mszę św. w intencji wszystkich strażaków. Nabożeństwo uświetnił sztandar, oraz kilkunastu osobowy pluton honorowy. Strażacy odnowili ślubowanie strażackie powtarzając jego treść za kapłanem. Po mszy św. Uroczysta procesja udała się do kaplicy św. Floriana gdzie po złożeniu kwiatów naszemu patronowi, strażacy i wierni podchodzili do figury dziękując za uzyskane łaski i prosząc o wstawiennictwo oraz dalszą opiekę. Następnie dowódca dh Szymon Sroka poprowadził przemarsz pocztu sztandarowego i plutonu honorowego do remizy Gdzie zostały wręczone Odznaczenia dla naszych druhów. Medal honorowy im. Bolesława Chomicza otrzymał dh. Kuboszek Leon. Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa został odznaczony Jan Wieloch , Dariusz Gąszczak. Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali Rogalewski Krzysztof, Gabriela Brzezińska, Paulina Gruszka. Młodzieżowe brązowe odznaki pożarnicze otrzymali Kucharski Filip, Kucharska Julia. Wszystkie odznaczenia wręczali Zaproszeni Goście dh Michał Błażejewski - członek Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu, dh Paweł Taras Komendant Gminny, oraz członkowie naszego zarządu dh Prezes Marek Mega,  dh z-ca prezesa Mirosław Gawlik, dh Naczelnik Szymon Sroka, oraz z-ca naczelnika Dh Marek Kucharski. Podziękowanie z rąk zarządu naszego OSP otrzymał. dh Sławomir Osada za poświęcony czas, oraz pomoc w wykonaniu remontu pomieszczeń w naszej remizie. Na uroczystościach obchodów dnia strażaka nie zabrakło naszych zaprzyjaźnionych jednostek z OSP Raków jak i OSP Lipie po części oficjalnej nasza brać strażacka wspólnie biesiadowała W Sali OSP.

Jesteś tutaj: Home Aktualności 2013 3 Maja Dzień Strażaka