Aktualności 2013

Niebezpieczeństwo na dachu

W skutek silnego wiatru który dawał o sobie znać w piątkowy dzień po raz kolejny rozległ się dźwięk syreny w naszej remizie . Nasi strażacy zostali skierowani przez dyspozytora JRG Kępno na ulicę akacjową do dawnego budynku domu celnego w Łęce Opatowskiej, gdzie silny wiatr wyrwał z uchwytów dachowych deskę kominową która pod naporem wiatru stanęła pionowo, i zagrażała bezpieczeństwu mieszkańców budynku celnego jak i uczestnikom pobliskiej drogi. Nasi strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu asekuracyjnego a więc szelek bezpieczeństwa , hamulca bezpieczeństwa i liny, wyszli na dach i usunęli element ławki kominowej. Po przetransportowaniu deski z dachu na strych budynku nasi strażacy zakończyli działania i powrócili do bazy .

Funkcja

Kucharski Bartłomiej