Aktualności 2013

Uszkodzona Linia Elektryczna - Lipie

Wiejący silnie wiatr nad naszym regionem nie ustępował co spowodowało że o godzinie 14:17 rozległ się już po raz 5 dźwięk syreny w naszej remizie. Nasz 6 osobowy zastęp został wezwany do miejscowości Lipie, gdzie silny podmuch wiatru uszkodził i naderwał linię energetyczną , która zwisła nisko wprost nad tamtejszą jezdnią powodując przy tym zagrożenie życia tamtejszych mieszkańców jak i uczestników drogi. Nasi strażacy błyskawicznie zabezpieczyli miejsce zdarzenia w skutek czego tamtejsza droga była zablokowana przez ponad 5 godzin. Na miejscu zameldowała się także jednostka z JRG Kępno która wspólnie z naszymi strażakami dbała o to by nikt nie zbliżał się do wiszącego przewodu do czasu przybycia pogotowia energetycznego. Po usunięciu awarii przez energetykę nasi strażacy wrócili do bazy przy czym zameldowali swoją dalszą gotowość bojową.

Funkcja

Kucharski Bartłomiej