OSP Łęka - Organizacją Roku 2013

Dnia.15.01.2014 w Motelu Wielkopolskim odbyło się spotkanie noworoczne zorganizowane przez Wójta Gminy Łęka Opatowska. Na spotkanie zostali zaproszeni tacy goście jak władze gminy, przedsiębiorcy, jednostki samorządowe, organizacje jak i delegacje strażaków w tym dwóch druhów z naszej jednostki , dh prezes Mega Marek i dh naczelnik Kucharski Marek. Którzy odebrali z rąk Wójta Witolda Jankowskiego statuetkę oraz dyplom na organizację roku 2013. Został też przeczytany list gratulacyjny którego treść została przytoczona niżej

Dzisiejsza nagroda dla organizacji roku 2013 zostaje przyznana jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęce Opatowskiej.

Jest to wyróżnienie przede wszystkim za niezawodną i sprawną pomoc przy prowadzeniu akcji ratowniczych . Poza działalnością pożarniczą w ramach działań prewencyjnych strażacy ochotnicy przeprowadzili również prelekcje i pokazy o tematyce pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy. Jako jednostka należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego podczas przeglądu stanu technicznego wszystkich pojazdów, czystości i sprzętu do ratownictwa drogowego, technicznego, wodnego i gaśniczego, oraz przeszkolenia strażaków i gotowości bojowej uzyskała w 2013r. po raz pierwszy maksymalną ocenę 6 punktów.

Jednostka OSP w Łęce Opatowskiej otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego nagrodę pieniężną w konkursie „Działania proekologiczne i pro kulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich” w wysokości 7 000, zł. za projekt pn. „Rycerze Św. Floriana”. Projekt dotyczył całokształtu działalności prowadzonej przez jednostkę poczynając od działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży poprzez działania aktywizujące na rzecz miejscowości, kończąc na tych najważniejszych dla społeczeństwa- działaniach ratowniczo - gaśniczych. Za uzyskaną nagrodę zakupione zostały materiały budowlane niezbędne do przeprowadzenia remontu i adaptacji pomieszczeń w strażnicy OSP. Druhowie samodzielnie wykonali wszystkie prace remontowe. Efekty pracy jednostki OSP Łęka Opatowska można obejrzeć na stronie internetowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęce Opatowskiej.

Jesteś tutaj: Home Aktualności 2014 OSP Łęka - Organizacją Roku 2013