Stwarzający zagrożenie komin w Stogniewie

Dnia 15.05.2014r o godzinie 18:30 rozległ się dźwięk syreny w naszej strażnicy a dyspozytor z PSK Kępno skierował nas do miejscowości Stogniew , gdzie zagrożeniem dla mieszkańców jednego z budynków był rozsypujący się komin z którego częściowo odlatywały pojedyncze elementy wprost nad wyjście z domu mieszkalnego . Po dotarciu na miejsce działanie naszych strażaków polegało na jak najszybszym rozpoznaniu jak i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Na miejscu zameldowały się także 2 jednostki z JRG Kępno w tym podnośnik hydrauliczny, który był niezbędny by dostać się do komina i w kontrolowany sposób rozebrać go u podstawy dachowej. Po ponad półtora godzinnej akcji zakończyliśmy działania i zameldowaliśmy się w bazie.

Funkcja

Kucharski Bartłomiej