Wypadek drogowy między Siemianicami a Rakowem

Dnia 8 listopada o godzinie 21.05 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie dysponuje nasz zastęp GBA   oraz zastęp SLRt i GBA z JRG PSP Kępno do zdarzenia drogowego, które ma miejsce między Rakowem a Siemianicami. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił , iż samochód osobowy marki Fiat Brava z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w przydrożne drzewo a wszyscy poszkodowani 2 osoby dorosłe i trójka dzieci znajdują się poza nim. Działania pracujących na miejscu zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe, oświetleniu terenu działań oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Poszkodowani zostali przekazani Zespołowi Ratownictwa Medycznego z Kępna i odwiezieni do szpitala. W trakcie prowadzonych działań okazało się, że w zdarzeniu brała również jeszcze jedna osoba (dziecko) , którego natychmiast poszukiwania rozpoczęła Policja. Po odnalezieniu dziecka w jednym z domów zostało ono przekazane również pogotowiu ratunkowemu i przewiezione do szpitala. Na miejscu pracowała również grupa dochodzeniowo-śledcza z KPP z Kępna, która ustali przyczyny zdarzenia.

Funkcja

Kucharski Bartłomiej

Kierowca

Mega Marek