Pożar w miejscowym zakładzie

Pierwszego grudnia 2014 roku o godz. 12:53 już po raz trzeci w ciągu ostatnich dni dostaliśmy zgłoszenie od dyspozytora PSK z Kępna o pożarze w fabryce mebli Gabi. Alarmowo udaliśmy się dwoma naszymi zastępami na miejsce zdarzenia. Natychmiast przystąpiliśmy do działań ratowniczo gaśniczych, podano piane na palące się trociny w zbiorniku o kubaturze 120 m3. Po opanowaniu ognia cały zbiornik został opróżniony poprzez wywiezienie trocin przy pomocy fadromyi ciagników z przyczepami w bezpieczne miejsce, gdzie dogaszano i przecinano silnym strumieniem wody. Cała akcja trwała 6 godzin, w której brało udział 10 zastępów straży pozarnej, Dwa zastępy z naszej jednostki, dwa zastępy OSP Opatów, 1 zastęp OSP Słupia, 3 zastępy JRG Kępno, i OSP Piaski. Całą akcje ratowniczą koordynował dowódca oraz  Komendant  JRG PSP z Kępna.

Funkcja

Kucharski Bartłomiej