Ćwiczenia bojowe Dobrygość

Ćwiczenia bojowe na Dobrymgościu. 23 kwietnia o godzinie 10:00 odbyły się ćwiczenia bojowe o tematyce podawanie środka gaśniczego tj. wody na duże odległości. Ćwiczenia rozpoczęły się od zbiórki strażaków gdzie Wójt naszej gminy Adam Kopis, mł. brygadier Piotr Szulc i mł. brygadier Mariusz Szczepański dokonali otwarcia i przedstawili harmonogram ćwiczeń bojowych. Następnie wszystkie jednostki ustawiły się na wyznaczonych dla nich stanowiskach w odległości od siebie około 100m. Po czym strażacy zbudowali linie tłoczne wraz ze zbiornikami brezentowymi w kolejności przy zbiorniku wodnym OSP Słupia i OSP Opatów dwie motopompy Niagara które tłoczyły wodę do zbieracza przy pompie M8/8 PO5 gdzie pompa tłoczyła środek gaśniczy do następnej pompy szlamowej KTH 60 OSP Trzebień, a następnie w szeregu do OSP Biadaszki motopompa M8/8 PO5 i OSP Łęka Opatowska motopompa Tohatsu która tłoczyła wodę do zbiornika GCBA z JRG Kępno. Które podawało wodę w postaci 4 prądów gaśniczych na zaistniały pożar lasu. Po zakończeniu ćwiczenia bojowego do pomp zostały zamocowane węże ssawne ze smokami i podawanie środka gaśniczego odbywało się przy pomocy przepompowywania wody, ze zbiornika brezentowego kolejno do następnego zbiornika. Po zakończonych działaniach wszyscy strażacy na zaproszenie władz leśnego zakładu doświadczalnego w Siemianicach spotkali się wspólnie przy grillu. Na podsumowanie i wymianę wspólnych doświadczeń i umiejętności jakie nabyliśmy. Zamknięcia ćwiczeń bojowych wraz z podsumowaniem dokonał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie mł. brygadier Wojciech Grabarek.

Nazwisko i Imię Funkcja
Kucharski Bartłomiej Kierowca