Odszedł dobry pasterz

W ubiegłym tygodniu żegnaliśmy księdza proboszcza Romana Nawrockiego pasterza naszej parafii pod wezwaniem świętego Maksymiliana Marii Kolbe w Łęce Opatowskiej który odszedł do wieczności 1 czerwca 2015. Strażacy z naszej jednostki licznie włączyli się do organizacji uroczystości pogrzebowych. Największym zaszczytem dla naszych strażaków było niesienie trumny ze zwłokami naszego duchownego. Na dzień przed pogrzebem tj. w piątek trumna została przywieziona do naszej parafii gdzie każdy parafianin mógł się pożegnać przy otwartej trumnie ze zmarłym księdzem. Po zakończonych obrzędach liturgicznych trumna została przewieziona do kostnicy. Następnego dnia o godzinie 11 odbyły się uroczystości pogrzebowe którym przewodniczył Sam Biskup z blisko 100 przybyłymi księżmi. po zakończonej liturgii w kondukcie pogrzebowym parafianie udali się na cmentarz parafialny gdzie ciało naszego proboszcza zostało złożone w grobie. Nasi Strażacy zobowiązali sie do obsługi oraz zabezpieczenia uroczystości pogrzebowych: obsługa uroczystości w ilości 4 strażaków miała na celu wnoszenia oraz wynoszenia trumny w kościele jak i w kaplicy cmentarnej, na czele z naszym sztandarem. 3trzech strażaków pełniących służbę przy wejściu do kościoła w celach porządkowych oraz 10 strażaków w zabezpieczeniu ruchu w okół kościoła jak i porządku na wyznaczonych parkingach, z pomocą przybyli także strażacy z OSP lipie Na czas konduktu pogrzebowego droga w naszej miejscowości została zamknięta i monitorowana przez 3 radiowozy policji.

Jesteś tutaj: Home Aktualności 2015 Odszedł dobry pasterz