Pożar

Pożar ścierniska

Upalny wtorek 4 sierpnia tuż przed południem dokładnie o godzinie 11:25 dyspozytor SK KP PSP z Kępna skierował nas GBA 2,5/16 oraz GCBA 6/32 do pożaru ścierniska w miejscowości Siemianice. Po dotarciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym potwierdza pożar o powierzchni ok. 4ha. W tym samym czasie na miejsce docierały kolejne zastępy gaśnicze z JRG Kępno oraz OSP Opatów. Miejsce tego pożaru to dokładnie granica z województwem opolskim dzięki temu do pomocy skierowano również dwie jednostki z OSP Byczyna GBA 2,5/22,4-VOLVO FL4XR3, GBA 1,5/16 MAGIRUS. Działania jednostek straży pożarnej polegały na zbiciu płomieni na froncie pożaru przy pomocy prądów gaśniczych z DWP oraz linii szybkiego natarcia, aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na sąsiadujące pole ze zbożem na pniu. Do pomocy przyjechał również ciężki sprzęt rolniczy tzn. ciągnik z agregatem który oddzielił pogorzelisko strefą bezpieczną. Po opanowaniu pożaru całe pogorzelisko zostało przelane prądami rozproszonymi, aby wyeliminować zarzewia ognia. W trakcie trwania działań na punkcie czerpania wody pracowali strażacy z OSP Siemianice. W działaniach brało udział 8 zastępów straży pożarnej, łącznie spaleniu uległo około 5 ha ścierniska. Po zakończonych działaniach wróciliśmy do bazy.

,

Nazwisko i Imię Funkcja