wigilia Strażacka 2015

Bożonarodzeniowa wigilia dla jednostek z ochotniczych straży pożarnych z gminy Lęka Opatowska odbyła się 12 grudnia w zajeździe wielkopolskim w Siemianicach. Zorganizowana przez zarząd gminny. W której to brali udział wszyscy strażacy którzy wyrazili chęć wspólnego przełamania się opłatkiem. Na uroczystości wigilijnej nie zabrakło zaproszonych gości w osobach: Posłanka na Sejm Andżelika Możdżanowska, Posłanka na Sejm Bożena Heńczyca, członek oddziału wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu w-ce prezes Zarządu powiatowego ZOSP RP Michał Błażejewski, Starosta Kępiński Witold Jankowski, Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis, Przewodniczący rady gminy Łęka Opatowska Michał Jerczyński, oraz duchowni z naszej gminy. Ksiądz Marek Olszewski, Ksiądz Rafał Grześkowiak,Ksiądz Józef Wachowiak. Spotkanie wigilijne rozpoczął prezes gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Lęka Opatowska dh Jerzy Flaczyk, na wstępie powitał wszystkich strażaków i zaproszonych gości. Następnym punktem spotkania były przemowy połączone z świątecznymi życzeniami dla strażaków. Ważną chwilą dla wszystkich było odczytanie dekretu przez Księdza Rafała Grześkowiaka z nominacją na kapelana Ochotniczej i Państwowej straży pożarnej w naszym Powicie którą nadal Biskup Diecezji Kaliskiej. Mianowanym Kapelanem został Ksiądz Józef Wachowiak z parafii pod wezwaniem Św. Floriana z Opatowa. Finałowym punktem była kolacja wigilijna którą zaczęli strażacy przełamaniem się opłatkiem wigilijnym i śpiewaniem wspólnych kolęd do których przygrywał na akordeonie Ksiądz Józef Wachowiak.

Jesteś tutaj: Home Aktualności 2015 wigilia Strażacka 2015