Pożar

Pożar słomy na polu

25 lipca 2016 o godz. 13:50 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie skierował dwa nasze zastępy GBA, GCBA do pożaru słomy po kombajnie w miejscowości Lipie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar ścierniska oraz słomy po kombajnie gwałtownie się rozprzestrzeniający . Czoło pożaru zaczęło zajmować zboże na pniu. Działania zastępów polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu. W działaniach został również wykorzystany nasz nowy nabytek Opryskiwacz spalinowy STIHL SR 450. Został on zakupiony dzięki przychylności sponsora LZD Siemianice. Jest to urządzenie ,które wytwarza mgłę wodną pod ciśnieniem, dzięki której możliwe jest szybkie i skuteczne prowadzenie działań gaśniczych pożarów ściernisk, traw itp… Dzięki szybkim i sprawnym działaniom pożar udało się w porę opanować. Spaleniu uległo ok 5 arów ściernia wraz ze słomą po kombajnie. W działaniach brało łącznie 5 zastępów Straży Pożarnej (2 z OSP Łęka Opatowska, 2 z OSP Opatów i jeden z JRG Kępno)

LISTA RATOWNIKÓW BIORACYCH UDZIAŁ W AKCJI
IMIĘ NAZWISKO FUNKCJA