Pokaz Strażacki dla najmłodszych

Ostatniego lipca w niedzielę na zaproszenie wójta gminy Łęka Opatowska przeprowadziliśmy pokaz strażacki i prezentację wozu bojowego GCBA z naszej jednostki. Dla dzieci  z naszej gminy, które uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez wolontariuszy z Polski i zaproszonych studentów z różnych krajów świata, pod hasłem Happy Bus. Jest to mobilny plac zabaw dla dzieci głównie z terenów wiejskich.  Dzieci dowiedziały się kim tak naprawdę jest strażak i czym się zajmuje  zaprezentowane zostało również wyposażenie strażaka ratownika niosącego pomoc potrzebującym. Został przedstawiony wóz bojowy GCBA jak i jego wyposażenie, na koniec każde dziecko mogło przez chwilę poczuć się strażakiem trzymając prądownice szybkiego  natarcia podając prąd wody.

LISTA RATOWNIKÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ POKAZIE
Kucharski Bartłomiej