Walne zebranie sprawozdawcze za rok 2019

Walne zebraniesprawozdawcze członków OSPw dniu 29-02-2020 r.

Walne zebranie sprawozdawcze OSP odbyło się,z półgodzinnym opóźnieniem ze względu na brak quorum, o godz. 19:30. Otwarcia zebrania dokonał prezes OSP dh Marek Mega, wydając rozkaz wprowadzenia sztandaru.

Wszyscy zebrani wysłuchali hymnu strażackiego, prezes powitał przybyłych druhów i zaproszonych gości. Za stołem prezydialnym zasiedli:

Kpt. Mateusz Grzesiak KPPSP w Kępnie,

Dh Jerzy Flaczyk prezes ZG ZOSP RP w Łęce Opatowskiej

Dh Tomasz Jerczyński sekretarz ZG ZOSP RP w Łęce Opatowskiej

Dh Sławomir Osada komendant gminny w Łęce Opatowskiej

Prezes OSP w Łęce Opatowskiej Marek Mega

Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis.

Prezes powitał również Dariusza Gąszczaka radnego powiatowego i sołtysa naszej wsi Mateusza Srokę radnego gminy Łęka Opatowska.

Przewodniczącym zebrania został Tomasz Jerczyński, protokolantem Józef Błażejewski.

Wybrano komisję mandatową w składzie:

1. Przewodniczący Paweł Udała
  2. Sekretarz Janusz Stryczek
  3. Członek Michał Flaczyk

Komisję uchwał i wniosków w składzie:

1. Przewodnicząca Ewa Baranowska
  2. Sekretarz Marcin Kasprzak
  3. Członek Aleksandra Jeziorna

Multimedialne sprawozdanie z działalności straży zaprezentował dh Sławomir Osada; zaproponował on również przekazanie składek członkowskich i dobrowolnych datków dla chorej Hani Mega. Propozycję przyjęto jednogłośnie, zebrano 2410 zł.

Sprawozdanie finansowe i projekt planu finansowego na rok 2020 przedstawił skarbnik Tomasz Jerczyński, projekt planu działania na rok bieżący przedstawił Marek Mega, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej dh Marian Musiała. Na wniosek KR przegłosowano absolutorium Zarządu OSP w Łęce Opatowskiej za rok 2019.

Nasza straż obecnie liczy 126 członków, w tym 13 członków honorowych, 1 członek wspierający, 20 kobiet. MDP liczy 23 członków; 9 chłopców i 14 dziewcząt.

OSP w roku 2019 uczestniczyła 68 razy w akcjach ratowniczych, w tym: gaszenie pożarów 18 razy, likwidacja miejscowych zagrożeń 43 razy, 3 fałszywe alarmy, 4 razy ćwiczenia na obiektach.

W dyskusji zabrało głos 3 członków OSP i 2 osoby zaproszone pozytywnie oceniając działalność naszej straży. Kpt. Mateusz Grzesiak omówił działanie PSP na terenie powiatu z uwzględnieniem gminy Łęka Opatowska oraz ćwiczenia, kursy, bezpieczeństwo i choroby zawodowe ratowników.

Informacje organizacyjne związane z imprezami na terenie gminy przedstawił prezes ZG ZOST RP dh Jerzy Flaczyk, pogratulował również druhowi Sławomirowi Osadzie awansu na stanowisko komendanta gminnego.

Walne Zebranie nadało godność członka honorowego Witoldowi Jankowskiemu, Marianowi Jędreckiemu, Ignacemu Mońce i Mieczysławowi Kosińskiemu.

Dh Józef Błażejewski odczytał podziękowanie dla OSP w Łęce Opatowskiej od Zarządu Koła Gospodyń Wiejskich w Łęce Opatowskiej za zamontowanie półek do nowo wybudowanej przez KGW chłodni kuchennej.

Na koniec prezes Marek Mega nakazał wyprowadzić sztandar i kończąc zebranie zaprosił wszystkich na tradycyjny poczęstunek.

Jesteś tutaj: Home Aktualności 2020 Walne zebranie sprawozdawcze za rok 2019