Pokaz strażacki

24 Lipca w odpowiedzi na zaproszenie przez sołectwo Raków. Na pikniku rodzinnym przeprowadziliśmy pokaz strażacki. Na początku został zaprezentowany ciężki samochód ratowniczo gaśniczy GCBA znajdujący się na wyposażeniu jednostki straży pożarnej w Łęce Opatowskiej. Przedstawiona została specyfika samochodu, do jakiego typu działań ratowniczo gaśniczych jest przeznaczony. Został zaprezentowany również sprzęt i wyposażenie które znajduje się na wyposażeniu wozu bojowego. Na koniec dla rozluźnienia atmosfery ogłosiliśmy konkurs strażacki dla tych najmłodszych jak i starszych mieszkańców sołectwa Raków. Który polegał na jak najszybszym założeniu kompletnego umundurowania strażaka ratownika, w który są ubrani ratownicy uczestniczący w akcjach ratowniczo gaśniczych. Konkurs cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była możliwość podawania prądu wody z szybkiego natarcia.

Jesteś tutaj: Home Aktualności 2021 Pokaz strażacki