• Slajd1
  • Slajd 2
  • Slajd 3
  • Slajd 4
  • Slajd 5
  • Slajd 6

groźny pożar

Pożar zboża na pniu

W dniu 4.07.2015r. o godz. 16.05 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie skierował nas dwoma zastępami GBA 2,5/16, GCBA 6/32 do pożaru zboża na pniu w miejscowości Klasak. Po dojeździe na miejsce zdarzenia dowódca potwierdził pożar gwałtownie się rozprzestrzeniający. Natychmiast przekazuje do stanowiska kierowania, że siły i środki są niewystarczające i dysponowane są kolejne zastępy. Działania strażaków polegały na podaniu wody z linii szybkiego natarcia na front (czoło pożaru), aby zbić płomienie i nie doprowadzić do rozprzestrzenienia się ognia. Inni strażacy przy pomocy tłumic również zbijali płomienie na palącym się ściernisku. Kolejne jednostki przy pomocy działek wodno-pianowych silnym strumieniem rozproszonym zlali całe pogorzelisko. Dzięki szybkim działaniom wszystkich zastępów straży pożarnej oraz ciągnika rolniczego z pługiem ogień udało się opanować. Na miejscu pracowały również jednostki z JRG PSP Kępno, OSP Opatów oraz OSP Siemianice. W tym miejscu można potwierdzić, iż ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, który trafił do naszej jednostki okazał się niezbędny do prowadzenia skutecznych działań, czego przykładem było dzisiejsze zdarzenie.

 

LISTA RATOWNIKÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W AKCJI
Nazwisko i Imię Funkcja
Kucharski Bartłomiej Kierowca
Rogalewski Krzysztof Dowódca
Joniak Mateusz Ratownik
Kamil Gawlik Ratownik
Baranowski Paweł Ratownik
Dominik Krzysztof Ratownik
Sekcja II
Kucharski Dominik Kierowca
Pawnuk Jaroslaw Dowódca
Kucharski Marek Ratownik
Kawula Jan Ratownik
Gawlik Mirosław Ratownik
Skowronek Ryszard Ratownik
Jesteś tutaj: Home Aktualności 2015 groźny pożar