• Slajd1
  • Slajd 2
  • Slajd 3
  • Slajd 4
  • Slajd 5
  • Slajd 6

Pożar stodoły - Biadaszki

 W miejscowości Biadaszki dnia 22.12.2012 około 20:10 doszło do pożaru stodoły Zostaliśmy zadysponowani naszymi GBA 21 i 22 na miejsce zdarzenia. W akcji brało brało udział 8 zastępów Strażaków, podano kilka prądów wody i ogień udało się opanować. Po czym strażacy w Aparatach ochrony dróg oddechowych wydobywali pozostałości słomy z pogorzeliska. Na koniec przecięliśmy silnym strumieniem wody cale pogorzelisko i zakończyliśmy działania Jak doszło do pożaru ma ustalić dochodzenie policji.

 

 

Czytaj więcej: Pożar stodoły - Biadaszki

pożar komina - Kuźnica Słupska

17 grudnia bieżącego roku o godzinie 20:00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru komina w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, w Kuźnicy Słupskiej. Działania nasze polegały na ugaszeniu Źródła ognia za pomocą piasku z podnośnika hydraulicznego który był niezbędny aby dostać się do szczytu komina. Ogień udało się opanować i wyeliminować niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się pożaru.

Czytaj więcej: pożar komina - Kuźnica Słupska

Miejscowe zagrożenie - Szalonka

Dnia 14.12.2012 o godzinie 18:12 zostaliśmy poinformowani alarmowo o zerwanej linii energetycznej, w miejscowości Szalonka. Udaliśmy się na miejsce zdarzenia. Naszymi działaniami zostało objęte zabezpieczenie miejscowego zagrożenia jak i oświetlenia podczas usuwania awarii przez pogotowie Energetyczne.

 

Czytaj więcej: Miejscowe zagrożenie - Szalonka

Pożar piwnicy - Piaski

Pożar Piwnicy w budynku mieszkalnym w miejscowości Piaski, to dyspozycja jaką dostaliśmy od dyspozytora z PSP Kępno 8 grudnia 2012 o godzinie 18:30 Alarmowo udaliśmy się na miejsce zdarzenia. Do pożaru doszło najprawdopodobniej przez nieuwagę właściciela który próbował rozmrażać zamarznięte rury kanalizacyjne. Na szczęście ogień udało się opanować w zarodku i zapobiec rozprzestrzenieniu się pożaru

 

Czytaj więcej: Pożar piwnicy - Piaski

Kolizja Tir w Tira

8 Grudnia bieżącego roku o godz. 8:40 doszło do kolizji dwóch ciężarówek na drodze krajowej nr 11. Przy zjeździe do naszej miejscowości łączącym, ulice kępińską i brukową. Do zdarzenia doszło przez niesprzyjające warunki atmosferyczne, gęstą mgłę jak i zepsuty samochód ciężarowy marki Volvo stojący na poboczu i blokujący część pasa ruchu w kierunku Kępna. W tym samym kierunku poruszały się dwa Tiry jadące tuż za sobą ten pierwszy marki Scania zatrzymał się w celu przepuszczenia poruszających się samochodów w przeciwnym kierunku a ten drugi marki Daf tuż za nim nie zdołał wyhamować i uderzył w tył Scani. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Droga przez ponad 2 godziny była całkowicie zablokowana

 


 

Czytaj więcej: Kolizja Tir w Tira

"Rycerze Św Floriana"

Ochotnicza Straż Pożarna w Łęce Opatowskiej znalazła się wśród laureatów XII edycji konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Celem konkursu jest pobudzenie, wyszukiwanie i promowanie inicjatyw lokalnych w zakresie proekologicznej i prokulturowej strategii rozwoju obszarów wiejskich, które mogą powodować wzmocnienie konkurencyjności i atrakcyjności tych obszarów na terenie Wielkopolski oraz promowanie działań przyczyniających sie do popularyzowania i realizacji idei „Małej ojczyzny” bliskiej swoim obywatelom. Konkurs ma wpływać na poprawę wizerunku regionu i jego obszarów wiejskich poprzez promocję dobrych przykładów inicjatyw cennych dla lokalnych społeczności. Do konkursu został zgłoszony projekt OSP
pn. „Rycerze Św. Floriana”, który dotyczył całokształtu działalności prowadzonej przez jednostkę poczynając od działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży poprzez działania kulturalne na rzecz miejscowości kończąc na tych najważniejszych dla społeczeństwa- działaniach ratowniczo- gaśniczych. We wrześniu br. Ochotnicza Straż Pożarna gościła w swoich progach Zespół Sędziów Sprawozdawców z Poznania, który odwiedził jednostkę w ramach oceny projektu. Po wizytacji projektu Kapituła Konkursu przyznała nagrody. W skład Kapituły Konkursu weszli przedstawiciele: Sejmiku Województwa – 4 osoby, Urzędu Marszałkowskiego – 4 osoby; laureatów konkursu z poprzednich dwóch edycji – 2 osoby; Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu– 1 osoba. Kapituła konkursu przyznała 17 nagród w kategorii będącej promocją współpracy pomiędzy samorządami gmin lub powiatów oraz jednostkami im podległymi, bądź organizacjami lub podmiotami gospodarczymi działającymi i zarejestrowanymi na właściwym miejscowo terenie oraz 7 nagród w kategorii będącej promocją działania i inicjatyw społecznych samorządów lokalnych (gminnych i powiatowych). Ochotnicza Straż Pożarna z Łęki Opatowskiej znalazła się wśród siedemnastki nagrodzonych w kategorii pierwszej i otrzymała nagrodę w wysokości 8 tys. złotych. Nagrodę na uroczystości podsumowania konkursu w Poznaniu z rąk Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Tomasza Bugajskiego, Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Hanny Grunt oraz Dyrektora Departamentu Środowiska UMWW Marioli Górniak odebrali wspólnie Wójt Gminy Witold Jankowski i Prezes OSP Łęka Opatowska Marek Mega. Laureatom serdecznie gratulujemy nagrody.

 

Zwarcie instalacji elektrycznej

W miejscowości Kuźnica Słupska Dnia 14.11.2012 o godz. 19:15 W budynku starej szkoły, w jednym z mieszkań doszło do zwarcia instalacji elektrycznej co wywołało pożar. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowane nasze GBA, na szczęście mieszkańcy zapobiegli rozprzestrzenianiu się ognia i udało się go opanować w zarodku. Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu Energetyki, po czym udaliśmy się do bazy.

 

Czytaj więcej: Zwarcie instalacji elektrycznej

Fałszywy Alarm

Dnia 25.10.2012. o godzinie 17:47 zostaliśmy wezwani do miejscowości Opatów na ulicę szpot, gdzie doszło do pożaru lasu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się że to fałszywy alarm po czym dyspozytor PSP Kępno skierował nas do bazy.

Czytaj więcej: Fałszywy Alarm

przegląd gotowości bojowej KSRG.

Miesiąc październik to ten miesiąc w którym wszystkie jednostki ochotniczych straży pożarnych należących do ( KSRG. ) tj. Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego w naszym powiecie przechodzą coroczne przeglądy techniczne. Taki przegląd odbył się w naszej Jednostce 9 października bieżącego roku o godzinie 13:00 Przegląd polegał na skrupulatnym sprawdzaniu stanu technicznego wszystkich pojazdów, jakie posiadamy utrzymania i czystości jak i sprzętu do ratownictwa drogowego, technicznego, wodnego jak i gaśniczego. Komisja również sprawdziła czystość garaży i wszystkie dokumentacje, ważne przeglądy oraz wszystkie niezbędne przeszkolenia strażaków ratowników biorących udział w akcjach ratowniczo gaśniczych. Za poszczególne podpunkty otrzymalismy oceny w punktacji od 0 do 6 pkt. Nasza ocena końcowa wynosiła aż 5,96 pkta. Co swiadczy o gotowości bojowej naszej jednostki na najwyższym poziomie.

Czytaj więcej: przegląd gotowości bojowej KSRG.

Pożar ciężarówki Piaski

W sobotnie południe dnia 06.10.2012 dyspozytor PSP Kępno powiadomił nas o pożarze samochodu w miejscowości Piaski. Z bazy wyjechaliśmy w błyskawicznym tępię po około 30 sekundach od pierwszej syreny i udaliśmy się na miejsce zdarzenia Spaleniu uległa komora silnika i częściowo kabina samochodu ciężarowego który był beczkowozem przewożącym mleko. Jednak ogień udało się opanować i zapobiec całkowitemu spłonięciu ciężarówki.

  

Czytaj więcej: Pożar ciężarówki Piaski

Jesteś tutaj: Home Aktualności 2012