• Slajd1
  • Slajd 2
  • Slajd 3
  • Slajd 4
  • Slajd 5
  • Slajd 6

Wypadek Drogowy dk. nr 11

W nocy o godz. 4:30 nad ranem dnia 24.12.2017 dźwięk syreny alarmowej zmobilizował zastęp naszych strażaków do wypadku drogowego do którego doszło na dk. krajowej nr 11 na 460 km. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy samochód dostawczy po koziołkowaniu stojący w poprzek drogi na polu. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu w pojeździe, oraz kierowaniu ruchem. Kierowca został przebadany na miejscu zdarzenia przez ZRM Kępno, na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. Po ponad godzinnej akcji zameldowaliśmy się w bazie 

Czytaj więcej: Wypadek Drogowy dk. nr 11

Życzenia Świąteczne.

zyczenia 1

Pożar w fabryce mebli

We wtorek 12 grudnia około 14:30 udaliśmy się alarmowo dwoma zastępami do miejscowości Piaski gdzie w jednej z fabryk meblowych wybuchł pożar. Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się że doszło do zapłonu trocin w rurociągu. Na szczęście pracownicy firmy dość szybko zareagowali i gasili pożar przy mocy gaśnic proszkowych, co zapobiegło rozprzestrzenianiu się ognia . Działania nasze polegały na dogaszeniu zarzewi ognia oraz wyeliminowaniu zagrożenia w akcji gaśniczej brały również jednostki z JRG Kępno, OSP Słupia i OSP Piaski.    

Czytaj więcej: Pożar w fabryce mebli

Pożar Lasu

6 listopada o godz. 15:40 Zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu w miejscowości Biadaszki, na miejsce zdarzenia udaliśmy się alarmowo GCBA po dotarciu do miejsca wezwania zastaliśmy zarzewia ognia na stosach gałęzi pozostawionych po wycince lasu. Przy pomocy szybkiego natarcia ogień został ugaszony, po przelaniu pogorzeliska zakończyliśmy działania i wróciliśmy do bazy

Czytaj więcej: Pożar Lasu

Fałszywy Alarm

13 Października o godz. 19:30 zostaliśmy zadysponowani na drogę krajowa nr 11 gdzie na łuku drogi przy skręcie do Opatowca na środku jezdni leżała martwa zwierzyna, udaliśmy się alarmowo na miejsce zdarzenia. jednak po sprawdzeniu odcinka drogi martwej zwierzyny nie nie było. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy.

Czytaj więcej: Fałszywy Alarm

Miejscowe zagrożenie Lipie

O godz 7:30 rano 10 października zostaliśmy wezwani do usunięcia miejscowego zagrożenia.
Przydrożna brzoza zagrażała przewróceniem się na trakcję kolejową. O fakcie zostały zawiadomione odpowiednie służby PKP oraz na miejsce zdarzenia zadysponowano podnośnik hydrauliczny z JRG Kępno.

Czytaj więcej: Miejscowe zagrożenie Lipie

Gałąź nad jezdnią

Kiedy wracaliśmy do bazy po usunięciu zagrożenia w Piaskach, dostaliśmy zgłoszenie o wiszącej gałęzi nad jezdnią na jednej z ulicy w naszej miejscowości, Udaliśmy się na miejsce zdarzenia zadysponowano także podnośnik hydrauliczny z JRG Kępno. Po krótkiej akcji gałąź usunięto a my zameldowaliśmy swoją gotowość bojową w bazie.

Czytaj więcej: Gałąź nad jezdnią

Miejscowe zagrożenie Piaski

9 Października o godz. 11:45 Zostaliśmy zadysponowani do usunięcia złamanego drzewa które uszkodziło szczyt budynku gospodarczego na jednej z posesji w miejscowości Piaski. Przy pomocy podnośnika hydraulicznego konar został usunięty i zagrozenie zostało wyeliminowane.

Czytaj więcej: Miejscowe zagrożenie Piaski

Kolizja z udziałem naszego GBA

6 października po zakończonych działaniach związanych z usuwaniem skutków Orkanu Ksawerego około godz. 15 udaliśmy się na stację benzynową zatankować wozy bojowe. Po krótkiej chwili przy zjeździe na staję doszło do zderzenia dwóch osobówek, natychmiast zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia i wezwaliśmy policję. Na szczęście nikomu nic się nie stało, po przybyciu na miejsce policji doszło do kolejnego zderzenia tym razem w tył naszego wozu bojowego uderzyła osobówka która niedostosowana prędkości do warunków panujący na drodze i uderzyła w tył naszego GBA Kierowcy osobówki natychmiast została udzielona pomoc i został on przetransportowany przez ZRM do Kępińskiej placówki. A na miejsce zdarzenia został zadysponowany drugi zastęp <22> do zabezpieczenia miejsca zdarzenia

Czytaj więcej: Kolizja z udziałem naszego GBA

ORKAN KSAWERY

ORKAN KSAWERY który przeszedł nad południową częścią polski nie ominął także naszego powiatu. 5 i 6 października nasi strażacy uczestniczyli aż 23 razy w usuwaniu skutków nawałnicy, zdarzenia były bardzo zróżnicowane. Kilkanaście połamanych drzew kilkanaście zerwanych dachów kilka zerwanych linii niskiego oraz średniego napięcia po powalone drzewo na samochód osobowy. Strażacy przez całą noc z 5 na 6 października mieli pełne ręce roboty aż do godzin popołudniowych.

Czytaj więcej: ORKAN KSAWERY

Pożar w kotłowni

Dnia 30.09. 2017 o godz.16:40 Zostaliśmy wezwani do pożaru który wybuchł w domu jednorodzinnym w kotłowni nieopodal naszej remizy. Udaliśmy się na miejsce zdarzenia, Dowódca po rozpoznaniu wydał rozkaz o wprowadzeniu roty strażaków w aparatach ODO z prądem wody. ogień udało się w bardzo krótkim czasie opanować. Jednakże obrażeniom w postaci poparzeń i podtrucia uległo dwóch domowników którzy próbowali ugasić pożar. W efekcie jeden z domowników został przetransportowany przez ZRM do Kępińskiej placówki w akcji brały udział dwa zastępy naszych strażaków oraz dwa zastępy JRG Kępno

Czytaj więcej: Pożar w kotłowni

Ćwiczenia

Dnia 23.08.2017 przed godz. 14:00 zostały przeprowadzone ćwiczenia na terenie lasów państwowych na Dobrym Gościu. Gdzie doskonaliliśmy techniki podawania wody na daleką odległości oraz komunikacji na kanałach ratowniczych miedzy sekcjami, dowódcą akcji i PSK PSP Kępno. Zadaniem naszych dwóch zastępów było zasysanie środka gaśniczego (wody) ze stawu i tłoczenie go na odległość prawie 600 metrów, gdzie inne jednostki podawały kilka prądów gaśniczych na upozorowany pożar lasu. Po przeprowadzonych ćwiczeniach wszystkie jednostki udały się na wspólne spotkanie do Ustronia na podsumowanie ćwiczeń.

W ćwiczeniach uczestniczyli:
GCBA OSP Łęka Opatowska
GBA OSP Łęka Opatowska
2 x GBA OSP Opatów
GBA OSP Słupia
GBA OSP Siemianice
GCBA PSP Kępno
GBA PSP Kępno

Czytaj więcej: Ćwiczenia

Pompowanie Wody - Trzebień

Jedenastego sierpnia w czasie nawałnicy jaka przechodziła nad całym krajem, nie oszczędzając również naszego rejonu. Pierwsze zdarzenie odnotowaliśmy o godz. 20:45 gdzie wezwano nasz zastęp do zalanej posesji w miejscowości Trzebień. Tam wypompowaliśmy wodę wraz z jednostką z OSPTrzebień przy pomocy 3 pomp, dwóch Niagar oraz motopompy szlamowej.

Czytaj więcej: Pompowanie Wody - Trzebień

Zalane gospodarstwo Domowe - Trzebień

Po zakończeniu działań przy posesji w miejscowości Trzebień dyspozytor PSK KP PSP Kępno skierował nas do zalanego gospodarstwa domowego w tej samej miejscowości. Gdzie woda zalewała całe podwórze i zagrażała podtopieniu trzody chlewnej, tu przy pomocy dwóch pomp Niagara wypompowaliśmy wodę i wyeliminowaliśmy zagrożenie. Na miejscu została Osp Trzebień a my zameldowaliśmy powrót do bazy.

Czytaj więcej: Zalane gospodarstwo Domowe - Trzebień

Zalana piwnica - Biadaszki

W drodze powrotnej z miejscowości Trzebień do bazy zostaliśmy poinformowani o kolejnym zdarzeniu które miało miejsce w miejscowości Biadaszki, gdzie w gospodarstwie domowym została zalana piwnica. Natychmiast udaliśmy się na miejsce zdarzenia gdzie przy pomocy pompy szlamowej usuwaliśmy skutki nawałnic pogodowych.

Czytaj więcej: Zalana piwnica - Biadaszki

Jesteś tutaj: Home Aktualności 2017