• Slajd1
  • Slajd 2
  • Slajd 3
  • Slajd 4
  • Slajd 5
  • Slajd 6

Wypadek

W Niedzielę 3 listopada o godz. 8:15 dostaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Lipie. Dyspozytor PSK KP PSP w Kępnie wydał polecenie abyśmy udali się alarmowo na miejsce dwoma zastępami. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy rozbity samochód leżący na dachu a obok niego trzech poszkodowanych w tym dwóch nieprzytomnych bez zachowanych podstawowych czynności życiowych. Natychmiast strażacy ratownicy przystąpili do czynności resuscytacyjnych obu poszkodowanych. A trzeci uczestnik wypadku przytomny, został zaopatrzony na desce ortopedycznej. Wszystkie czynności ratujące życie były prowadzone bez przerwy do przyjazdu służb medycznych, i dalej były kontynuowane przez ponad pół godziny. Niestety dwóch osób nie udało się uratować. Trzecia osoba została zabrana przez LPR do Kępińskiej placówki. Okoliczności w jakich doszło do zdarzenia wyjaśnia Kępińska Policja pod nadzorem prokuratora.

Czytaj więcej: Wypadek

Miejscowe zagrożenie

15 października o godz. 12:45 dostaliśmy zgłoszenie o zwisającym konarze drzewa nad jezdnią w miejscowości Raków. Alarmowo udaliśmy się GBA na miejsce zdarzenia, gdzie konar został pocięty i usunięty z jezdni. Po kilkunasto minutowej akcji zakończyliśmy działania i wróciliśmy do bazy.

Czytaj więcej: Miejscowe zagrożenie

Miejscowe zagrożenie

7 Października o godz. 20:50 zostaliśmy zadysponowani do miejscowego zagrożenia na dk nr11. Po kilkunasto minutowej akcji zagrożenie zostało wyeliminowane a zastęp GBA zgłosił gotowość bojową w bazie.

Czytaj więcej: Miejscowe zagrożenie

Miejscowe zagrożenie

W sobotę 5 października o godz. 3:37 dostaliśmy wezwanie na dk nr 11 przy skręcie do naszej miejscowości, gdzie samochód osobowy uderzył w zwierzynę leśną. Auto zostało uszkodzone a płyny eksploatacyjne rozlały się na jezdni . Działania nasze polegały na neutralizacji wycieku przy pomocy sorbentu, po kilkudziesięciu minutowej akcji zakończyliśmy działania i wróciliśmy do bazy

Czytaj więcej: Miejscowe zagrożenie

wypadek

1 października 21:53 dostaliśmy zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym w miejscowości Piaski na dk nr 11 gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych typu TIR. oraz busa przewożącego bydło. Działania ratownicze trwały kilka godzin, ruch na czas trwania akcji został całkowicie zablokowany. W zdarzeniu brały udział również JRG Kępno oraz OSP Słupia

Czytaj więcej: wypadek

Miejscowe zagrożenie

Godzina 17:00 alarm zmobilizował naszych strażaków po raz kolejny 30 wrzenia tym razem mieliśmy się udać do miejscowości Piaski gdzie szczyt jednego z zabudowań gospodarczych groził zawaleniem na miejsce przybył również podnośnik hydrauliczny z JRG Kępno. Szczyt przy pomocy konstrukcji drewnianych belek oraz zastrzałów wykonanych przez strażaków został zabezpieczony. Ziałania utrudniał silnie wiejący wiatr oraz padający deszcz .

Czytaj więcej: Miejscowe zagrożenie

Miejscowe zagrożenie

Kolejnym zdarzeniem jakie odnotowaliśmy 30.09.2019 o godz. 15:15 spowodowanym silnymi porywami wiatru był złamany konar w miejscowości Zmyślona Słupska który został usunięty przy pomocy piły łańcuchowej.

Czytaj więcej: Miejscowe zagrożenie

Miejscowe zagrożenie

O godz. 13:55 dostaliśmy zgłoszenie o uszkodzonym szczycie jednego zabudowań gospodarczych w miejscowości Piaski. Po udaniu się na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji wspólnie z JRG Kępno podjęto decyzję o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przy pomocy taśm ostrzegawczych, i wydaniu polecenia bezwzględnego zbliżania się w obrębie miejsca zagrożenia. Działania ratownicze zostały odroczonego momentu zwolnienia podnośnika hydraulicznego który w tym samym czasie brał udział w usuwaniu miejscowych zagrożeń spowodowanych załamaniem pogody.

Czytaj więcej: Miejscowe zagrożenie

Miejscowe zagrożenie....

30 .09.2019. godz. 12:35 Dostaliśmy zgłoszenie o zablokowanej drodze łączącej miejscowość Lipie z Kużnicą Słupską . Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się że dwa drzewa z powodu silnie wiejącego wiatru przewróciły się i zablokowały oba pasy jezdni. Działania nasze polegały na pocięciu połamanych konarów i usunięciu ich z jezdni, z pomocą przyszli również rolnicy którzy przy pomocy ciągnika usunęli konary drzewa z drogi.

Czytaj więcej: Miejscowe zagrożenie....

Miejscowe zagrożenie

We wtorek dnia 24 września o godz. 19:25 zostaliśmy zadysponowani do złamanego konaru drzewa który blokował 1 pas ruchu na ulicy kościelnej w naszej miejscowości.

Czytaj więcej: Miejscowe zagrożenie

Fałszywy Alarm

20 wrzenia o godz. 18:00 dostaliśmy zgłoszenie o silnym zadymieniu przy jednej z posesji w naszej miejscowości udaliśmy się pod wskazany adres jednakże na szczęście żadnego zagrożenia nie stwierdziliśmy. Również przybyły na miejsce zdarzenia zastęp JRG Kępno potwierdził brak zagrożenia.

Czytaj więcej: Fałszywy Alarm

Miejscowe zagrożenie

20 września 2019r. o godz. 14:21 zostaliśmy zadysponowani przez dyspozytora SK KP PSP z Kępna do uszkodzonego drzewa w miejscowości Raków. Po dotarciu na miejsce zdarzenia KDR potwierdził złamany konar drzewa, który zwisał nad drogą stwarzając zagrożenie dla przejeżdżających samochodów. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odcięciu uszkodzonego konara piłą łańcuchową. Prace prowadzone były na wysokości z kosza drabiny mechanicznej SD-31 z JRG PSP z Kępna. Na czas prowadzonych działań droga była całkowicie zablokowana. Po kilkudziesięciominutowej akcji zakończyliśmy działania i wróciliśmy do bazy.

Czytaj więcej: Miejscowe zagrożenie

Plama oleju

Dzisiaj tj. 18 września o godzinie 6.40 zostaliśmy zadysponowani GBA do plamy oleju na ul. Kościelnej. Długość plamy ok 900 m

Czytaj więcej: Plama oleju

Silny wiatr

Tego samego dnia kilkanaście minut później nawałnica nad regionem znów dała o sobie znać. Tym razem dostaliśmy wezwanie do zablokowanej drogi w miejscowości Raków po dotarciu na miejsce zdarzenia natychmiast przystąpiliśmy do działań które miały na celu usunięcie drzewa i wyeliminowanie zagrożenia

Czytaj więcej: Silny wiatr

Powalone drzewo

17 września bieżącego roku nad regionem przeszły gwałtowne opady deszczu połączone z silnymi porywami wiatru. Z tego właśnie powodu tuż przed godziną 20 dostaliśmy pierwsze zgłoszenie o zablokowanej drodze łączącej miejscowość Lipie z Kuźnicą Słupską przez powalone drzewo. Natychmiast alarmowo udaliśmy się na miejsce zdarzenia, gdzie drzewo zostało pocięte przy pomocy piły łańcuchowej i usunięte z jezdni w bezpiecznym miejscu. Po zakończonych działaniach wróciliśmy do bazy.

Czytaj więcej: Powalone drzewo

Jesteś tutaj: Home Aktualności 2019