• Slajd1
  • Slajd 2
  • Slajd 3
  • Slajd 4
  • Slajd 5
  • Slajd 6

Miejscowe zagrożenie'

Dnia 05.09.2019 Braliśmy udział w usuwaniu miejscowego zagrożenia w miejscowości Piaski na dk.nr11

Czytaj więcej: Miejscowe zagrożenie'

Drzewo na krajowej 11

w dniu 30.08.2019 dostaliśmy zgłoszenie o powalonym drzewie na ulicy Kępińskiej (drodze krajowej nr11) po dotarciu na miejscu zdarzenia usunęliśmy zagrożenie i wróciliśmy do bazy.

Czytaj więcej: Drzewo na krajowej 11

Uszkodzone zabudowania gospodarcze

We wtorkowe popołudnie27 sierpnia o godz. 15:43 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Raków gdzie silny wiatr i opady deszczu doprowadziły do złamania się drzewa które uszkodziło stodołę oraz przyłącze prądowe. Po wstępnym rozpoznaniu okazało się ze drzewo (Dąb) potężnych rozmiarów zniszczył całkowicie poszycie dachowe, przewrócił szczyt oraz poważnie naruszył całą konstrukcje nośną budynku. Działania nasze polegały na wyciągnięciu maszyn rolniczych oraz dwóch ciągników ze stodoły. Przy pomocy wysięgnika hydraulicznego ściągnięto też cześć gałęzi która bezpośrednio zagrażała bezpieczeństwu domowników. Teren wokół stodoły został odgrodzony i zabezpieczony do przyjazdu nadzoru budowlanego. Na miejscu działały również dwa zastępy JRG Kępno oraz zespół energetyki.

Czytaj więcej: Uszkodzone zabudowania gospodarcze

Ciecz ropopochodna na ulicy

W niedzielę 18 sierpnia o godz. 18:10 dostaliśmy zgłoszenie o plamie ropo pochodnej na ulicy akacjowej w naszej miejscowości. Udaliśmy się na miejsce zdarzenia, gdzie plama została z neutralizowana przy pomocy sorbentu. Po kilkunasto minutowej akcji zgłosiliśmy gotowość bojową

Czytaj więcej: Ciecz ropopochodna na ulicy

Gałęzie na polnej

Dnia 21 sierpnia o godz. 8:30 dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie skierował nas na ulicę Polną w naszej miejscowości ,gdzie drogę tarasowały gałęzie połamane przez silne opady deszczu oraz towarzyszący temu zjawisku wiatr. Droga przez zastęp naszych strażaków została uprzątnięta, a ruch na ulicy polnej mógł odbywać się płynnie i bezpiecznie.

Czytaj więcej: Gałęzie na polnej

Miejscowe zagrożenie...

Dnia 21 sierpnia o godz. 5:10 zostaliśmy zaalarmowani o miejscowym zagrożeniu w lesie miedzy miejscowością Trzebień - Biadaszki. Alarmowo udaliśmy się na miejsce zdarzenia gdzie drogę tarasował konar drzewa. Przy pomocy piły łańcuchowej drzewo zostało pocięte i usunięte z jezdni. Po kilkunasto minutowej akcji wróciliśmy do bazy

Czytaj więcej: Miejscowe zagrożenie...

Wypadek !

We wtorek 13.08.2019 16:10 Nasz zastęp GBA Brał udział w akcji ratowniczej zdarzenia drogowego do jakiego doszło na dk – nr 11 przy zjeździe na Bolesławiec, w którym brały udział 3 samochody osobowe. Na miejsce przyleciało LPR, z powodu braku wolnych karetek w Kępińskiej placówce. Na pokład HEMS zabrano jedną osobę poszkodowaną i przetransportowano ją do Kempińskiej placówki.

Czytaj więcej: Wypadek !

Miejscowe zagrożenie !!

Dnia 06.08.2019 18:23 dyspozytor SK KP PSP z Kępna skierował nasz zastęp GCBA do pożaru nasypu kolejowego w miejscowości Siemianice. Działania nasze polegały na podaniu prądu wody z lini szybkiego natarcia na ognisko pożaru. Po ugaszeniu pożaru teren został dokładnie przelany wodą. Spaleniu uległo ok 150m długości skarpy kolejowej. Działania na miejscu prowadziła również jednostka OSP Siemianice, PSP JRG Kępno, OSP Bolesławiec i OSP Chróścin.

Czytaj więcej: Miejscowe zagrożenie !!

Pożar scierniska !

Pożar ścierniska w miejscowości Opatów. Na miejscu działają zastępy z OSP OPATÓW, OSP ŁĘKA OPATOWSKA
oraz z PSP JRG Kępno. Sytuacja jest opanowana. Spaleniu uległo ściernisko o powierzchni ok O,5ha. Zdarzenie miało miejsce dnia 02.08.2019 o godz 11:10

Czytaj więcej: Pożar scierniska !

Pożar

Tym razem w godzinach popołudniowych zostaliśmy skierowani przez dyspozytora SK KP PSP z Kępna dwoma zastępami do pożaru ,który miał miejsce na drodze powiatowej w miejscowości Opatów. Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na podaniu prądów wody na palącą się przyczepę jak również na ogniska pożaru ,które znajdowały się na polu po jednej i drugiej stronie drogi. Sytuacja była bardzo dynamiczna wiejący wiatr utrudniał działania. Front pożaru znajdował się bardzo blisko zabudowań. Jednak dzięki bardzo szybkim działaniom zastępów pracujących na miejscu pożar udało się opanować. Na miejscu działania prowadziły również zastępy z PSP JRG Kępno jak również OSP OPATÓW i OSP SIEMIANICE.

Czytaj więcej: Pożar

Zdarzenie

Przed południem 29.07.2019 dyspozytor SK KP PSP z Kępna skierował nas do pożaru w miejscowości Raków. Po dotarciu pierwszego zastępu, KDR potwierdził zgłoszenie iż pali się nasyp kolejowy wraz z ścierniskiem. Dzięki błyskawicznym działaniom pracujących na miejscu zastępów pożar został szybko opanowany i dalej się nie rozprzestrzeniał. Z naszego rejonu na miejscu prowadziło działania także PSP JRG KĘPNO jak również OSP OPATÓW i 2 zastępy z powiatu kluczborskiego OSP BYCZYNA.

Czytaj więcej: Zdarzenie

pożar scierniska Wesoła

W sobotę po południu zostaliśmy skierowani przez SK KP PSP z Kępna do pożaru ścierniska. Po pojeździe na miejsce działania prowadziły już jednostki z powiatu wieruszowskiego w tym JRG PSP Wieruszów, OSP Bolesławiec, OSP Chróścin . Spaleniu uległo około 1ha ścierniska. Z naszego powiatu na miejscu działaliśmy wspólnie z JRG PSP Kępno i OSP Opatów.

Czytaj więcej: pożar scierniska Wesoła

Pożar scierniska Trzebień

22.07.2019 o godz. 18:30 braliśmy udział w akcji ratowniczo gaśniczej w miejscowości Trzebień gdzie doszło do pożaru ścierniska na szczęście ogień udało się szybko opanować i zapobiec się jego rozprzestrzenianiu na miejscu pracowały także jednostki z OSP Opatów i JRG Kępno.

Czytaj więcej: Pożar scierniska Trzebień

Zwierze w niebezpieczeństwie

20 lipca po raz 4 dyspozytor PSK KP PSP w Kępnie selektywnie wybrał numer który załączył dźwięk syreny alarmowej w naszej remizie. Tym razem wpłynęło zgłoszenie o topiącej się krowie w rzece płomianka w miejscowości Szalonka. Na miejscu zdarzenia okazało się że w wodzie znajduje wycieńczona cielna krowa która najprawdopodobniej spędziła kilka godzin w wodzie. właściciele zwierzęcia bezsilnie próbowali wydobyć krowę na własną rękę na szczęście wezwali na pomoc straż pożarną . po kilkunastu minutowej akcji ratowniczej naszych strażaków krowę o wadze około 500kg bezpiecznie udało się wydobyć z miejsca zagrażającego jej życiu. Po kilku minutach uratowana krowa wstała na nogi o własnych siłach i wróciła na pastwisko. Na miejsce dotarły także dwa zastępy z JRG Kępno

Czytaj więcej: Zwierze w niebezpieczeństwie

Pożar traw

O godz. 16:10 dnia 20 lipca doszło do pożaru traw przy ulicy kępińskiej w naszej miejscowości. Zastęp GCBA udał się na miejsce zdarzenia, gdzie natychmiast podano prąd gaśniczy na rozwinięty pożar. Na szczęście ogień udało się w porę opanować I zapobiec się jego rozprzestrzenianiu. Na miejscu pracował także zastęp JRG Kępno

Czytaj więcej: Pożar traw

Jesteś tutaj: Home Aktualności 2019