• Slajd1
  • Slajd 2
  • Slajd 3
  • Slajd 4
  • Slajd 5
  • Slajd 6

Pomoc Policji w otwarciu mieszkania

Dnia 12.07.2020 o godz 9:34 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Zmyślona Słupska gdzie pomagaliśmy policji w otwarciu mieszkania w którym zamieszkiwał starszy mężczyzna z którym od wczoraj nie było żadnego kontaktu. Po zrobieniu dostępu do mieszkania strażacy oraz policja weszli do wnętrza mieszkania gdzie znaleziono zwłoki mężczyzny

Czytaj więcej: Pomoc Policji w otwarciu mieszkania

Pożar stogu siana

Dnia 08.07.2020 o godz19:37 zostaliśmy zadysponowani GBA i GCBA do pożaru stogu siana w miejscowości Szalonka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia na czoło pożaru został podany prąd wodny zasilany przez GCBA oraz jeden prąd wodny zasilany z pobliskiej rzeki przez motopompę. Ogień po kilkunastu minutach udało się opanować, pogorzelisko zostało roztrzęsione przy pomocy wideł i przelane silnym strumieniem wody. Na miejscu działały także JRG Kępno i OSP Opatów.

Czytaj więcej: Pożar stogu siana

Miejscowe zagrożenie.

Dnia 29.06.2020 o godz. 21:58 zostaliśmy zadysponowani do pomocy policji w poszukiwaniu zaginionej mieszkanki naszej miejscowości, na szczęście bardzo szybko okazało się że kobieta znalazła się cała i zdrowa a nasza interwencja nie była konieczna.

Czytaj więcej: Miejscowe zagrożenie.

Pożar trawy

Dnia 27.06.2020 o godz. 10:03 zostaliśmy zadysponowani na ulicę nową do pożaru trawy. Działania nasze polegały na podaniu dwóch prądów środka gasniczego w natarciu na źródło ognia. Który udało się szybko opanować, po zakończonych działaniach wróciliśmy do bazy.

Czytaj więcej: Pożar trawy

Miejscowe zagrożenie

Dnia 25.06.2020 o godz 10:03 zostaliśmy zadysponowani do plamy oleju na ulicę akacjową w naszej miejscowości. Działania nasze polegały na neutralizacji cieczy przy pomocy sorbentu.

Czytaj więcej: Miejscowe zagrożenie

Zdarzenie drogowe

Kilkanaście minut po 21 dnia 24.06.2020 zostaliśmy zadysponowani GBA do wypadku w miejscowości Biadaszki. Osobę poszkodowaną zespół ZRM zabrał do Kępińskiej placówki

Czytaj więcej: Zdarzenie drogowe

Poszukiwania osoby zaginionej

Dnia 22.06.2020 godz. 15:59 braliśmy udział w poszukiwaniu osoby zaginionej, mieszkańca miejscowości Trzebień który nie wrócił na noc do miejsca zamieszkania. Na szczęście po ponad godzinnej akcji zaginiony został odnaleziony. W akcji poszukiwawczej brały udział także JRG Kępno OSP Opatów OSP Trzebień OSP Piaski oraz policja

Czytaj więcej: Poszukiwania osoby zaginionej

Groźne zdarzenie Kostów

Wczoraj (19.06.2020) kilka minut po godz. 23 po raz trzeci w tym dniu zawyła nasza syrena. Dyżurny SK KP PSP z Kępna skierował nas do miejscowości Kostów. Udaliśmy się GBA do wypadku drogowego w którym zakleszczona była jedna osoba.Po przybyciu na miejsce zdarzenia pracowały już OSP Kostów oraz OSP Byczyna. Na miejsce były zadysponowane SIS: Ochotnicza Straż Pożarna w Kostowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Byczynie, JRG Kluczbork, OSP Łęka Opatowska, OSP Opatów, OSP Siemianice, JRG Kępno

Czytaj więcej: Groźne zdarzenie Kostów

Zalana posesja Biadaszki.

Kolejny raz tego dnia 19.06.2020r. o godzinie 18:30 dyżurny

SK KP PSP z Kępna skierował nasz zastęp GCBA wraz z przyczepą pożarniczą do zalanej posesji w Biadaszkach. Po rozpoznaniu przez KDR i potwierdzeniu zgłoszenia działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wypompowaniu wody z zalanej posesji.

Czytaj więcej: Zalana posesja Biadaszki.

Zalana posesja Biadaszki

W piątek 19 czerwca 2020r. o godzinie 11:29 dyżurny SK KP PSP z Kępna skierował nas zastępem GCBA 469-22 wraz z przyczepą pożarniczą 469-P1 do zalanej posesji w miejscowości Biadaszki. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wypompowaniu wody z posesji.

Czytaj więcej: Zalana posesja Biadaszki

Pożar samochodu.

W dniu 16.06.2020 r. o godzinie 8:48 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej z Kępna zadysponował nasz zastęp GCBA 469-22 do pożaru samochodu osobowego w miejscowości Lipie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęte jest wnętrze oraz przód samochodu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie podanie jednego prądu piany gaśniczej w natarciu na palące się auto. Po ugaszeniu pożaru, pojazd sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej w celu wyeliminowania ukrytych zarzewi ognia. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Działania prowadziliśmy wspólnie z PSP JRG Kępno.

Czytaj więcej: Pożar samochodu.

Covid-19.

24.05.2020 To kolejny dzień poboru próbek na Covid-19 w Kępnie gdzie tego dnia również włożyliśmy swój wkład w prawidłowy przebieg tego przedsięwzięcia. Działania nasze głównie polegały na kierowaniu zainteresowanych na badania do odpowiednich namiotów.

Covid- 19

23.05.2020 udaliśmy się GBA na ulice sportową do Kępna, gdzie wspólnie z oddziałem Wojsk Obrony Terytorialnej dbaliśmy o prawidłowy przebieg mobilnego poboru próbek na obecność Covid-19

Kolizja

18.05. 2020r. o godz. 15.53 zostaliśmy skierowani przez dyspozytora SK KP PSP z Kępna zastępem GBA do zdarzenia drogowego, które miało miejsce na drodze krajowej nr. 11 w miejscowości Łęka Opatowska.

Działania prowadziliśmy wspólnie z PSP JRG Kępno oraz patrol z KPP z Kępna.

Czytaj więcej: Kolizja

Pożar trawy

21 kwietnia o godz. 13.56 zostaliśmy skierowani przez dyspozytora PSK KP PSP z Kępna zastępem GBA do pożaru suchej trawy na poboczu drogi między miejscowością Lipie a Kuźnica Słupska.

Czytaj więcej: Pożar trawy

Jesteś tutaj: Home Aktualności 2020