Ćwiczenia bojowe

Dwudziestego listopada o godzinie 13:30 dźwięk syreny alarmowej zmobilizował naszych strażaków do remizy gdzie dyspozytor PSK KP PSP poinformował nas o pożarze w fabryce mebli Gabi w Piaskach. Udaliśmy się alarmowo GCBA na miejsce zdarzenia, dokonaliśmy wstępnego rozpoznania i zlokalizowaliśmy miejsce pożaru został odcięty dopływ prądu została zbudowana linia gaśnicza z której został podany prąd wody przez rotę dwóch strażaków w apartach ODO. Zostaliśmy również poinformowani o prawdopodobnym poszkodowanym który znajduje się w miejscu zagrożonym pożarem. Dowódca OSP Łęka wprowadza drugą rotę w celu ewakuacji poszkodowanego i prosi o wsparcie większej ilości sił i środków w postaci dodatkowych zastępów strażaków z naszego powiatu. Kolejno dojeżdżające zastępy budowały linie gaśnicze i podawały prądy wody bezpośrednio na pożar. Została także zbudowana linia zasilająca przez zasysanie środka gaśniczego (wody) ze zbiornika przeciwpożarowego znajdującego się na terenie fabryki. Działania gaśnicze prowadzone były również od góry z podnośnika hydraulicznego i z działka wozu bojowego. Na szczęście przy tak dużej ilości zastępów strażaków ogień udało się szybko opanować i nikomu nic się nie stało. Strat materialnych nie poniesiono, jednakże wzbogacono się o wiedzę którą wszyscy strażacy wynieśli z tego zdarzenia. Bo na całe szczęście okazało się ze były to tylko ćwiczenia bojowe na dużym obiekcie. Zorganizowane przez właściciela Firny Gabi i Państwową Straż Pożarną w Kępnie. Nastepnie został zaprezentowany nowy wóz bojowy GCBA z jednostki JRG w Kępnie gdzie przeprowadzono akcje gaszenia pożaru przy pomocy piany sprężonej. W ćwiczeniach brały udział poszczególne zastępy strażaków OSP Łęka Opatowska GCBA, OSP Słupia GBA, OSP Opatów GBA ,OSP Piaski  GLA i JRG Kępno w Sile 2x GCBA , GBA GCBM 18/8, SH12 Na Zakończenie udaliśmy się na odprawę gdzie zostały podsumowane ćwiczenia, omówiona została taktyka działań. Na koniec Właściciel firmy Gabi zaprosił wszystkich strażaków na ciepłą grochówkę przy której przemawiając miał tylko jedno życzenie, abyśmy zawsze mogli spotykać się w takim gronie tylko na ćwiczeniach nigdy przy prawdziwym zdarzeniu.

Nazwisko i Imię Funkcja
Kucharski Bartłomiej Kierowca