Święto strażaków

Drugi maja, jak co roku strażacy z naszej miejscowości obchodzą swoje święto które zaczynają mszą świętą u w kościele parafialnym. W tym roku nie mogło być inaczej o godz. 18:00 odprawiona została msza Św. W intencji naszych strażaków, następnie został poświęcony nowy samochód który został zakupiony na potrzeby naszej jednostki. Następną częścią uroczystości był przemarsz do kapliczki świętego Floriana na krótką modlitwę gdzie zostały złożone kwiaty. Po czym orszak strażacki przemaszerował pod remizę gdzie strażacy uczcili swoje święto przy grochowce strażackiej i grilu. Wspólne spotkanie było również okazja do wręczenia podziękowania dla naszego druha który poświeceniem i swą pracą został wyróżniony podziękowaniem, oraz statuetką która została złożona na jego ręce . Wieczorem zaś odbyła się zabawa taneczna dla wszystkich na świeżym powietrzu, do której przygrywał zespół Premium. Na uroczystościach nie zabrakło zaproszonych gości w osobach: wójta gminy Łęka opatowska Adama Kopiasa oraz komendanta gminnego Pawła Tarasa swoją obecnością również zaszczycili strażacy z zaprzyjaźnionego OSP w Lipiu.

Jesteś tutaj: Home Aktualności 2017 Święto strażaków