Lądowisko dla LPR

W niedzielę dnia 18 listopada o godz. 12:45 dostaliśmy zgłoszenie o zabezpieczeniu lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego które miało wylądować w miejscowości Trzebień, do chorego który potrzebował natychmiastowej pomocy medycznej. Udaliśmy się na miejsce zdarzenia gdzie strażacy ratownicy udzielili pierwszej pomocy medycznej potrzebującemu i przygotowali miejsce lądowiska LPR. Po kilku minutach na horyzoncie pojawił się HEMS i błyskawicznie wyładował tuż przed domem w którym czekał chory. Po zbadaniu przez zespół lotniczego pogotowia ratunkowego podjęto decyzję o przetransportowaniu chorego do szpitala. Poszkodowanego zabezpieczono na desce ortopedycznej przetransportowano do śmigłowca. Który wzbił się w powietrze i znikł nad horyzontem.

Nazwisko i Imię Funkcja
Kucharski Bartłomiej Kierowca