Kontrola gotowości bojowej

W dniu 16 lipca o godz. 13:10 dźwięk syreny alarmowej zmobilizował naszych strażaków do remizy Dyspozytor PSKKPPSP w Kępnie poinformował nas o nie zapowiedzianej kontroli gotowości bojowej w naszej jednostce. Przygotowani w pełnym umundurowaniu do wyjazdu zostaliśmy poproszeni o opuszczenie wozu bojowego. Gdzie Przez dowódcę i zastępcę JRG Kępno zostało przejrzane umundurowanie strażaka czy jest ono kompletne i prawidłowe. Następnie dyspozytor PSK wydał polecenie abyśmy alarmowo udali się za budynek naszej remizy, gdzie pod samochodem osobowym znajduje się uwieziona osoba poszkodowana. Natychmiast udaliśmy się na miejsce zdarzenia. Po rozpoznaniu dowódca wydał polecenie o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu i użyciu poduszek wysoko ciśnieniowych w celu uwolnienia osoby poszkodowanej. Po ewakuacji poszkodowanego na desce ortopedycznej jego stan się pogorszył, zanikły podstawowe czynności życiowe. Natychmiast została wdrożona procedura RKO do momentu przybycia ZRM. Na szczęście było to pozorowane zdarzenie drogowe gdzie zostały sprawdzone i ocenione nasze umiejętności i działania. Na koniec udaliśmy się do remizy gdzie napisaliśmy test z wiedzy teoretycznej. Dokładnie zostały sprawdzone wszystkie niezbędne dokumenty i przeszkolenia strażaków. Na koniec dowódca JRG zarządził zbiórkę gdzie wspólnie wymieniliśmy się swoimi spostrzeżeniami co zostało wykonane prawidłowo a co można poprawić. Jednakże najbardziej cieszą słowa pochwały i końcowa ocena bardzo dobra z ust Dowódcy JRG Kępno st. kpt. Mateusz Grzesiak i zastępcy dowódcy JRG Kępno kpt. Drab Maciej.

Jesteś tutaj: Home Aktualności 2020 Kontrola gotowości bojowej